• Create an account
    *
    *
    *
    *
    *
    Fields marked with an asterisk (*) are required.
Welcome, Guest
Username Password: Remember me

RE: Cifte Vatandaslik Sorusu
(1 viewing) (1) Guest

TOPIC: RE: Cifte Vatandaslik Sorusu

RE: Cifte Vatandaslik Sorusu 5 years, 8 months ago #3105

• ali (guest)
benimde farkli bir sorum var çifte vatandaslik hakkinda. fransada dogdum 86 da kesin dönüs yapti ailem türkiyeye. bildigim kadariyla fransa mevzuatinda 18 yasina kadar çifte vatandaslik için basvurabiliyorsun. ben çoktan geçtim 18 imi suan böyle bir hakkim devam ediyormu? yardimci olursaniz sevinirim! ali

RE: Cifte Vatandaslik Sorusu 5 years, 8 months ago #3113

• serkan (guest)

RE: Cifte Vatandaslik Sorusu 5 years, 4 months ago #3293

• Ege (guest)
Bildigin kadari ile Mayis`in son gunlerinde (2009) yeni vatandaslik yasasi kabul edildi. Yasaya gore cifte vatandaslik icin onceden izin almaya gerek kalmadi Bilgilerinize. Ege

RE: Cifte Vatandaslik Sorusu 5 years, 3 months ago #3305

• Wdlns (guest)
Evet, Mayisin sonunda yururluge giren yeni bir yasa ile, cifte vatandasligi haber vermemek TC vatandasligindan cikarilmaya sebep olamayacaktir. Detaylarini arastirmak lazim...

RE: Cifte Vatandaslik Sorusu 5 years, 1 month ago #3395

• hanife (guest)
ben hollandada yasiyorum cifte vatandaslik kalti diye bi soylenti var aacaba dogrumu

RE: Cifte Vatandaslik Sorusu 5 years, 1 month ago #3396

• hanife (guest)
ben hollandada yasiyorum cifte vatandaslik kalti diye bi soylenti var aacaba dogrumu

RE: Cifte Vatandaslik Sorusu 5 years ago #3417

• kai (guest)
ben yaklasik 2 sene önce isveç vatandasligini aldim ve türkiyeye döndüm..simdiye kadar da bu islemi bir mevkiye bildirmem gerktigini bilmiyordum. Gerçekten türk vatandasligindan çikarilma olasiligi var mi? eger isveç vatandasligimi bildirmem gerekiyorsa 2 yil aradan sonra bu biraz geç olmaz mi? artik türkiye de yasiyorum ve türk vatandasligi benim için daha önemli..

RE: Cifte Vatandaslik Sorusu 4 years, 11 months ago #3447

• b memi (guest)
1977 yilinda Fransa da dogdum. 3 ay sonra ailem kesin dönüs yapmis birdaha gitme sansim olmadi. Bu yastan sonra sirf orada dgdugum için çifte vatandas olabilirmiyim. Ayrica esim çiftte vatandas bu konuda meail adresime cevap atabilirmisiniz. memis_77@hotmail.com

RE: Cifte Vatandaslik Sorusu 4 years, 9 months ago #3493

• xxx (guest)
Posted By n/a on 08/19/2008 8:06 AMBu sayfada aciklamalari bulabilirsiniz: /www.e-konsolosluk.net/ConsularServices/C...px?Type=7&ID=205 Yabanci devlet vatandasligina geçme izin basvurusu Sahsen basvuru, Posta ile ve Interaktif yapilabilir. Islemi interaktif yapmak için tiklayiniz... Ülke : A.B.D. Afganistan Almanya Andora Angola Anguilla Antigua ve Barbuda Arjantin Arnavutluk Aruba Avustralya Avusturya Azerbaycan Bahama Bahreyn Banglades Barbados Bati Samoa Belarus Belçika Belize Benin Bermuda Bilinmeyen Ülkeler Birlesik Arap Emirlikleri Bissan Bolivya Bosna-Hersek Botsvana Brezilya Brunei Buhutan Bulgaristan Burkina Faso Burundi Cabo Verde Cezayir Cibuti Çad Çek Cumhuriyeti Çin Danimarka Diger Ülkeler Dogu Timor Dominik Cumhuriyeti Dominika Ekvador Ekvator Ginesi El Salvador Endonezya Eritre Ermenistan Estonya Etiyopya Fas Fiji Filipinler Filistin Finlandiya Fransa Gabon Gambia Gana Gine Gine Bisau Granada Guatemala Guyana Güney Afrika Cumhuriyeti Güney Kibris Rum Yönetimi Güney Kore Gürcistan Haiti Hirvatistan Hindistan Hollanda Hollanda Antilleri Honduras Hong Kong (SAR) Irak Ingiltere Iran Irlanda Ispanya Israil Isveç Isviçre Italya Izlanda Jamaika Japonya K.K.T.C. Kamboçya Kameron Kanada Karadag Katar Kazakistan Kenya Keyp Verde Kirgizistan Kiribati Kolombiya Komor Adalari Kongo KOSOVA Kosta Rika Kotdivuar Kuveyt Kuzey Kore Küba Laos Lesoto Letonya Liberya Libya Lihtenstayn Litvanya Lübnan Lüksemburg Macaristan Macau (SAR) Madagaskar Makedonya Malavi Maldivler Malezya Mali Malta Mauritus Mayotte Meksika Misir Mikronezya Mogolistan Moldova Monaco Moritanya Mozambik Myanmar Namibya Nauru Nepal Nijer Nijerya Nikaragua Norveç Oman Orta Afrika Cumhuriyeti Özbekistan Pakistan Palau Panama Papua-Yeni Gine Paraguay Peru Polonya Portekiz Porto Riko Romanya Ruanda Rusya Federasyonu San Marino Santa Luca Sao Tome ve Principe Senegal Seyseller Sirbistan Sierra Leone Singapur Slovakya Slovenya Somali Sri Lanka St. Lucia St.Vincent ve Granadines Sudan Surinam Suriye Suudi Arabistan Svaziland Sili Tacikistan Tanzanya Tayland Tayvan Togo Tonga Trinidat ve Tobago Tunus Tuvalu Türk-Caicos Adalari Türkiye Türkmenistan Uganda Ukrayna Umman Uruguay Ürdün Vanuatu Vatikan Venezüela Vietnam Yemen Yeni Zelanda Yesilburun Adalari Yunanistan Zaire Zambia Zimbabve Temsilcilik : Houston Los angeles New York Sikago Vasington Açiklamalar Yabanci bir ülkenin vatandasligini kazanirken, ayni zamanda Türk vatandasligini da korumak için, yabanci ülke vatandasligina geçmeden önce ilgili makamlarimizdan izin alinmasi gerekmektedir. Yabanci devlet vatandasligina geçmek için basvuru sirasinda Büyükelçilige / Baskonsolosluga verilecek belgeler, degerlendirilmek üzere T.C. Içisleri Bakanligi Nüfus ve Vatandaslik Isleri Genel Müdürlügü’ne gönderilmektedir. Basvuru sonucu, takip etmeye gerek kalmadan Büyükelçilik / Baskonsolosluk tarafindan yazili olarak basvuru sahibine bildirilmektedir. Bu nedenle, müracaattan sonra meydana gelecek adres degisikliklerin Büyükelçilige / Baskonsolosluga bildirilmesi çok önemlidir. Basvuru sahibinin bu konudaki dilekçesini e-konsolosluk ortaminda doldurmasi ve dilekçesiyle beraber gerekli diger belgeleri ve noter onayli Türkçe tercümelerini Büyükelçilige / Baskonsolosluga postayla göndermesi suretiyle interaktif islem yapmasi mümkündür. Bu islemde dilekçe altindaki imzanin yerel noter tarafindan onaylanmasi gerekmektedir. Doldurulacak Formlar Yabanci ülke vatandasligina geçme talebi basvuru formu Anne ve Babaya Bagli Olarak Yabanci Ülke Vatandasligina Geçme Talebi Basvuru Formu Basvuru Için Gerekli Belgeler 2 adet Yabanci Ülke Vatandasligina Geçme Izin Dilekçesi (Sahsen basvurularda Büyükelçilikte / Baskonsoloslukta hazirlanmaktadir. Postayla yapilacak basvurular için dilekçenin yerel noter huzurunda imzalanip onaylatilmasi gerekmektedir), Nüfus cüzdaninizin asli veya yerel noter onayli fotokopisi, Vatandasligini alacaginiz devletin yetkili makamlari tarafindan verilen ve bu devlet vatandasligina alinacaginizi kanitlayan belgenin (süresiz oturma izni, yesil kart, vatandasliga davet belgesi veya vatandasliga alinma taahhüt belgesi gibi) asli veya 2 adet yerel noter onayli sureti, Her müracaatçinin 6’sar adet son 6 ay içinde ön cepheden çekilmis ve arkasina ad ve soyad yazilmis renkli vesikalik fotografi. (Fotograflarin hepsinin ayni olmasi gerekmektedir. Bilgisayarla çogaltilan fotograflar kabul edilmemektedir.) Eger tüm aile bireyleri için yabanci devlet vatandasligina geçme izni basvurusunda bulunulacaksa, tüm aile bireyleri için yukarida sayilan belgelerin gönderilmesi gerekmektedir. Ülkeye Özel Notlar Belgelerin asillarinin gönderilmesi halinde, belgelerin tarafiniza iadesi için ücreti ödenmis adres yazili bir iade zarfinin veya posta ücretinin gönderilmesi gerekmektedir. Islem Masraflari Harç Bedeli 6,00 $ - Türkçe her belgede suret onayi harci (her sayfa için) 14,00 $ - Yabanci dildeki her belgede tercüme onayi harci (her sayfa için) Degerli Kagit Bedeli 6,00 $ - Noterlik kagidi bedeli (Onayi yapilan belgelerin her sayfasi için) Posta Masrafi 10,00 $ - Normal Posta 30,00 $ - Fedex Harç ve posta masrafi ödemeleri: Harç bedellerinin Money Order veya Certified Check olarak gönderilmesi gerekmektedir. Toplam Islem Masrafi : ;

RE: Cifte Vatandaslik Sorusu 4 years, 9 months ago #3500

• erkan (guest)
tc vatandasiyim baska ulkenin vatandasliginida gecmek istesem ayni prosudur gecerlimi yani istenen belgeler yetrlimi her isteyene vatandaslik veriyorlarmi .
Time to create page: 0.22 seconds